K výpovědi ex-teroristů má pomoci donucovací vazba

Půl roku v tzv. donucovací vazbě - tímto krajním způsobem chce soudce Spolkového soudního dvora rozvázat jazyk trojici bývalých teroristů z Frakce Rudé armády. Ti totiž při výslechu odmítli objasnit detaily vraždy generálního prokurátora Bubacka, která před třiceti lety otřásla celým Německem. V tomto případě ale nemohou odmítnout vypovídat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudcovské kladívko | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Brigitte Mohnhauptová, Knut Folkerts a Christian Klar si mimo jiné za podíl na Bubackově vraždě odseděli mnohaleté tresty. Klar je dokonce ještě stále za mřížemi. Jak ale zločin konkrétně proběhl, hlavně z čí zbraně vyšly smrtící výstřely, se ani po letech stále neví.

Trojice prominentních ex-teroristů na tohle téma i při nejnovějším výslechu zarytě mlčela. Vyšetřující soudce teď chce jejich obranu prolomit pomocí neobvyklého právního prostředku. Proti tzv. donucovací vazbě ale zřejmě trio bývalých členů Frakce Rudé armády podá stížnost.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme