Kabáti na americký Rockfest nepřijeli

V Yorkville u amerického Chicaga začal už šestý ročník česko-slovenského Rockfestu. Nenaplnily se obavy, že nepřítomnost skupiny Kabát odradí větší část mladých posluchačů. Zrušení plánovaného vystoupení na poslední chvíli ale vrhlo na začátek festivalu nepříjemný stín. Skupina Kabát pak do Spojených států nepřiletěla kvůli problémům s vízy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kabát | Foto: kabat.cz

Hlavní organizátor Rockfestu Jerry Beran Českému rozhlasu řekl, že se obával reakce Čechů a Slováků žijících v Americe na zprávu, že nepřijede skupina Kabát, která patřila ke stálicím Rockfestu v Yorkvillu v minulých letech. Někteří krajané skutečně otočili svá auta a od brány festivalu odjeli, ale většina zůstala, a tak by se mohl počet prodaných vstupenek přiblížit čtyřem tisícům. Kapela Kabát se rozhodla nepřiletět do Chicaga poté, co manželce jednoho z jejích členů nevydalo americké velvyslanectví v Praze turistické vízum.

Pracovní víza pro muzikanty, která vyjednali pořadatelé, si pak Kabáti nevyzvedli a zájezd zrušili. Organizátory zakoupené letenky, ubytování a dovolená pro muzikanty a jejich rodiny na Floridě a v Dominikánské republice tak propadnou téměř bez náhrady. Jerry Beran ale přiznal, že česko-slovenský Rockfest i letos vydělá, při neúčasti Kabátů je nejočekávanější hvězdou Michal David.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme