Silná bomba v autě otřásla diplomatickou čtvrtí v Kábulu. Zraněno bylo nejméně 65 lidí

Silná nálož v pondělí vybuchla v diplomatické čtvrti afghánské metropole Kábulu před budovou ministerstva obrany v oblasti, kde se nachází i americká ambasáda. K útoku se přihlásilo afghánské radikální hnutí Tálibán. Podle oficiálních činitelů a lékařů bylo zraněno nejméně 65 lidí včetně devíti dětí, které v nedaleké škole pořezalo sklo.

Kábul (Aktualizováno: 9:54 1. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silná nálož vybuchla v diplomatické čtvrti afghánské metropole Kábulu před budovou ministerstva obrany | Foto: Mohammad Ismail | Zdroj: Reuters

K explozi došlo v rušné ranní špičce. Tlaková vlna rozbila okna okolních budov a na místo se začaly sjíždět bezpečnostní jednotky a sanitky. Informace zůstávají poměrně kusé, protože policie celou oblast uzavřela.

Podle policejního důstojníka Muhammada Karíma vybuchla bomba nastražená v automobilu před budovou ministerstva obrany. Ozbrojenci poté vběhli do nedaleké výškové budovy na rušném tržišti a začali na ministerstvo střílet. Na atentátníky zaútočili policisté a příslušníci speciálních bezpečnostních sil, uvedla agentura AP.

Afghánské hlavní město bylo v posledních měsících relativně klidné po sérii explozí, k nimž se hlásili ozbrojenci z teroristické organizace Islámský stát nebo radikálové z islamistického hnutí Tálibán.

Tálibán, jehož režim v Afghánistánu v roce 2001 svrhla mezinárodní koalice vedená Spojenými státy, bojuje proti cizím vojskům na afghánském území a snaží se odstranit Západem podporovanou afghánskou vládu. Kábulský kabinet má pod kontrolou stále menší část afghánského území.

K pondělnímu atentátu se zatím nikdo nepřihlásil. Došlo k němu v době, kdy Tálibán a Spojené státy za sebou mají několik kol rozhovorů v Kataru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme