Vybuchlá nálož před univerzitou v Kábulu zabila osm lidí. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil

Mohutný výbuch bomby poblíž vstupu do kampusu univerzity v Kábulu v pátek zabil osm osob a 33 dalších zranil. O útoku informoval mluvčí ministerstva zdravotnictví na twitteru; uvedl, že mezi zraněnými jsou i studenti. K odpovědnosti za akci se zatím nikdo nepřihlásil, napsala agentura AP.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo výbuchu před univerzitou v Kábulu | Zdroj: Reuters

Podle zaměstnance školy bylo v univerzitním kampusu několik právníků, kteří čekali na soudcovskou zkoušku. Zda byl útok cílen na právníky, není jasné.

Exploze, ke které došlo v ranních hodinách, zapálila dvě zaparkovaná auta. Podle policie není jasné, zda za výbuchem stál sebevražedný atentátník, nebo zda byla nálož odpálena na dálku. Podle agentury Reuters policejní tým zneškodnil další bombu, která byla umístěna poblíž první.

Afghánská metropole je častým dějištěm bombových útoků radikálního hnutí Tálibán i organizace Islámský stát, cílem bývají bezpečnostní složky, vládní úředníci nebo příslušníci šíitské menšiny.

V roce 2016 napadli islámští radikálové americkou univerzitu v Kábulu. Při výbuchu nálože a následné střelbě zemřelo 13 lidí a 40 bylo zraněno.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme