Po sebevražedném útoku v Kábulu zemřelo nejméně 20 lidí, cílem byli policisté a novináři

Nejméně 20 mrtvých a na 70 zraněných si ve středu vyžádal sebevražedný útok v tělocvičně wrestlingu na západě afghánské metropole Kábulu a následná sekundární exploze. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tělocvična, kde se odpálil sebevražedný útočník, se nachází v části města, kde žijí převážně příslušníci etnické menšiny Hazárů, kteří se hlásí k šíitské větvi islámu. Většina Afghánců vyznává sunnitský islám. Hazárové jsou opakovaně cílem atentátů ze strany sunnitských extremistů.

Útok na východě Afghánistánu. Sebevražedný atentátník zabil u mešity nejméně 25 lidí

Číst článek

Druhý výbuch místem otřásl po příjezdu policistů. U tělocvičny se tou dobou shromáždili také novináři. Svědkové na sociálních sítích uvádějí, že šlo o bombu ukrytou v přistaveném voze. Podle agentury Reuters byli cílem druhého útoku policisté a novináři.

K útokům v této části města se obvykle hlásí teroristická organizace Islámský stát (IS). Při posledním útoku v polovině srpna tam zemřelo přes 30 studentů, kteří se připravovali na přijímací zkoušky na univerzitu.

Útočník podle vyšetřovatelů tehdy do vzdělávacího centra vešel zadním vchodem a dostal se až do třídy, ve které bylo v tu dobu více než 100 studentů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme