Kaczyński se překvapivě nestane polským premiérem

Vítěz polských parlamentních voleb - strana Právo a spravedlnost bratrů Kaczyńských - překvapivě nominoval na příštího premiéra Kazimerze Marcinkiewicze. Nikoli tedy předsedu strany Jaroslawa Kaczyńského, jak se očekávalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslaw Kaczyński | Zdroj: ČTK

Pro Jaroslawa Kaczyńského to bylo těžké životní rozhodnutí. Stát se premiérem a pokazit svému bratrovi Lechovi prezidentskou kampaň, nebo se po 15 letech cílevědomé politické práce vzdát jejího výsledku a stáhnout se opět do pozadí.

Kdyby se Jaroslaw Kaczyński stal premiérem, Poláci by pro jeho bratra ve snaze zachovat rovnováhu mezi nejdůležitějšími funkcemi ve státě zřejmě nehlasovali. Jaroslaw se nakonec rozhodl ve prospěch svého bratra - dvojčete.

Právo a spravedlnost kandidovalo na premiéra poměrně neznámého Kazimerze Marcinkiewicze, ekonomického experta strany. Ten už jako člen týmu vyjednavačů s budoucím koaličním partnerem - Občanskou platformou - představil program rasantní reformy státního aparátu.

"Zlikvidujeme část státních agentur, fondů a podpůrných podniků. Zeštíhlíme instituce a úřady, aby stát byl efektivnější a levnější," prohlásil kandidát na polského premiéra.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme