Kaddáfí: z čela země neodstoupím, raději zemřu

Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí prý neuteče z Libye ani neodstoupí z čela země. Prohlásil to večer v dalším televizním projevu k národu. Ozbrojeným povstalcům pohrozil trestem smrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muammar Kaddáfí nechce ustoupit protestům | Foto: ČTK/AP

Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí dnes odmítl ustoupit protestům a odstoupit z čela země, jak to už učinili jiní vedoucí představitelé v regionu. V emotivním televizním projevu vysílaném satelitními zpravodajskými televizemi prohlásil, že je odhodlán v Libyi zemřít jako mučedník.

V ulicích libyjských měst už zahynuly stovky lidí při protivládním povstání, která zatím vládnoucí režim potlačuje brutální silou. Kaddáfí řekl, že je připravený k politickým reformám.

Zároveň varoval, že demonstrace bude dál tvrdě potírat. Ozbrojení povstalci podle Kaddáfího čelí trestu smrti.

Demonstranti v ulicích jsou prý gangy zločinců, které nezastupují skutečný lid. Opravdoví libyjští vlastenci mají naopak zítra vyjít do ulic, aby projevili podporu vládě.

Kaddáfí odmítá odejít do ústraní. Jak řekl, je vůdcem revoluce a bude bojovat do poslední kapky krve. Odpůrce režimu označil za islamisty, kteří z Libye chtějí udělat další Afghánistán.

Během úterý vypověděli Kaddáfímu poslušnost další diplomaté po celém světě, kteří tak protestují proti brutálním zásahům armády a policie.

Martina Hanáčková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme