Kadyrov tvrdí, že může poslat na Ukrajinu dalších 3000 bojovníků. ‚Jsou motivovaní,‘ vzkázal

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov prohlásil, že dalších 3000 jeho bojovníků je připraveno jít bojovat na Ukrajinu a být součástí nových jednotek sil ruského ministerstva obrany a ruské národní gardy. Informovala o tom v noci na úterý agentura Reuters.

Sledujeme online Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání ruského prezidenta Vladimira Putina s čečenským lídrem Ramzanem Kadyrovem

Jednání ruského prezidenta Vladimira Putina s čečenským lídrem Ramzanem Kadyrovem | Foto: Sputnik / Mikhail Metzel / Pool | Zdroj: Reuters

Pro Kadyrova, který se často popisuje jako „pěšák“ ruského prezidenta Vladimira Putina a který zároveň občas hlasitě kritizuje výkon Ruska v konfliktu, je válka na Ukrajině obrannou zdí proti údajné agresi Západu, poznamenal Reuters.

Část ukrajinských firem dodává do Ruska. Zakázky za miliony popsali investigativní novináři

Číst článek

„Mají nejlepší výstroj a moderní zbraně,“ uvedl Kadyrov na sociální síti Telegram. „Kromě toho jsou chlapci velmi bojovní a velmi motivovaní dosahovat výsledků,“ dodal čečenský vůdce.

V květnu Kadyrov řekl, že Čečensko, které je jednou z republik Ruské federace, vyslalo na Ukrajinu od začátku války více než 26 000 bojovníků, včetně 12 000 dobrovolníků, a že se 7000 z nich v danou chvíli aktivně účastní bojů.

Kadyrovova tvrzení nelze nezávisle ověřit a odhady počtu čečenských bojovníků vyslaných na Ukrajinu se liší. Do války se zapojilo i několik čečenských ozbrojených uskupení na straně Ukrajiny.

Tento měsíc Kadyrov řekl, že velká skupiny bývalých žoldnéřů z Wagnerovy skupiny rovněž zahájila výcvik se speciálními jednotkami z Čečenska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme