Kalifornie znovu zpřísňuje opatření proti koronaviru. Návštěvníkům se uzavřou bary, posilovny i kostely

Guvernér Kalifornie Gavin Newsom nařídil kvůli rychlému šíření koronavirové nákazy v posledních týdnech uzavřít všechny bary, vnitřní prostory restaurací či obchodní centra. V některých okresech budou muset zavřít také kostely, posilovny či kadeřnictví, informovala v pondělí agentura AP. Opatření přichází více než měsíc poté, co mohly podniky otevřít po první vlně epidemie.

Sacramento, USA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kalifornský guvernér Gavin Newsom opět zpřísňuje opatření proti koronaviru. | Foto: Gabriela Bhaska | Zdroj: Reuters

„Vidíme nárůst šíření viru, a je proto na nás všech, abychom si střízlivě přiznali, že covid-19 v brzké době nezmizí, dokud nebude k dispozici vakcína nebo účinná léčba,“ komentoval své pondělní rozhodnutí Newsom.

Newsom nechal již 1. července v nejvíce postižených okresech opětovně zavřít bary, vnitřní části restaurací, obchodní centra, vinařství, zoologické zahrady a zábavní centra typu bowlingových heren či minigolfových hřišť. Od pondělí je opatření platné pro celou Kalifornii, která je s bezmála 40 miliony obyvatel nejlidnatějším státem USA a zároveň pátou největší ekonomikou světa.

Uzavření kostelů či posiloven nastane ve 30 okresech, které dohromady zahrnují 80 procent obyvatelstva.

Restaurace, bary, obchody či kostely byly v Kalifornii v provozu jen o něco málo déle než měsíc. Teprve 12. června mohla většina z nich otevřít po odeznění první vlny koronaviru.

Kalifornie v neděli zaznamenala 9358 nových případů koronavirové nákazy a 23 obětí s covidem-19. Celkem se zde nakazilo už 329 162 lidí, z nichž 7040 komplikacím spojeným s nemocí covid-19 podlehlo. Za poslední dva týdny vzrostl počet hospitalizovaných o 28 procent, pacientů na jednotkách intenzivní péče pak o 20 procent.

„Data ukazují, že ne každý používá zdravý rozum,“ uvedl Newsom s odkazem na skutečnost, že část obyvatel doporučení zdravotnických úřadů učiněná ve snaze předejít šíření epidemie ignoruje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme