Kalifornii zasáhly bouře, způsobují záplavy a výpadky proudu. Úřady nařídily evakuaci 25 tisíc obyvatel

Kalifornii na západě Spojených států zasáhla další vlna takzvané atmosferické řeky. Prudké lijáky se silným větrem způsobují záplavy a výpadky proudu od konce vánočních svátků. Varování před bleskovými povodněmi platí pro 34 milionů Kaliforňanů. Tamní úřady nařídily evakuaci 25 tisícům obyvatel ohrožených oblastí.

Los Angeles Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nucená evakuace se týká například města Montecito vzdáleného asi 150 km severně od Los Angeles. V malebném městečku na pobřeží Pacifiku mají luxusní domy třeba televizní moderátorka Oprah Winfreyová nebo rodina britského prince Harryho.

Před pěti lety tam silné deště vyvolaly sesuvy půdy. Zahynuly tehdy dvě desítky lidí. Další lijáky ale očekávají i na severu státu kolem hlavního města Sacramento. I tam platí nařízení k evakuaci.

Mluvčí správy okresu kolem kalifornské metropole Janna Haynesová uvedla, že úřady vyzvaly obyvatele k odjezdu raději dřív, než povodně odříznou únikové cesty. Za poslední dva týdny podle meteorologů napršelo v Kalifornii 600 procent dlouhodobého průměru srážek. 

premium bootstrap themes

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme