Počet obětí požárů v Kalifornii stoupl na 51, pohřešuje se další stovka lidí

Požáry v Kalifornii si vyžádaly již 51 životů, oznámily tiskové agentury s odvoláním na místní úřady. Nejprve šerif okresu Butte na severu státu oznámil nález dalších šesti mrtvých, později počet potvrzených obětí ještě stoupl. Úřady oznámily jména stovky lidí, kteří jsou pohřešovaní.

Washington (Aktualizováno: 23:19 14. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči dál bojují s největším ohněm v dějinách Kalifornie. | Zdroj: Reuters

„Našli jsme pozůstatky dalších šesti lidí. Zvyšuje to počet obětí na 48,“ uvedl ve středu dopoledne šerif Kory Honea. Všechny oběti podle něj zahynuly ve svých domovech ve městě Paradise, které oheň prakticky zničil.

Požáry na severu i na jihu Kalifornie připravily o přístřeší přes 50 tisíc lidí. V postižených oblastech policisté zadrželi nejméně šest lidí podezřelých z rabování. 

Požáry v Kalifornii si vyžádaly přes 40 obětí, jsou nejtragičtější v dějinách tohoto státu

Číst článek

Z hlediska počtu mrtvých je požár na severu Kalifornie považován za nejhorší v dějinách tohoto státu na západním pobřeží USA. Asi dvě stovky lidí jsou nadále pohřešovány.

V jižních regionech Kalifornie se hasičům podařilo na některých místech plameny zastavit, jinde naopak oheň vzplál v místech, kde už byl dříve uhašen.

Oheň, který hasiči poprvé zaznamenali 8. listopadu, zničil podle dosavadních statistik 7600 budov, velkou většinu ve městě Paradise, které mělo 27 000 obyvatel.

S živlem stále bojují desítky speciálních vrtulníků a téměř 6000 hasičů. Plameny vypálily území o rozloze 544 čtverečních kilometrů, z jedné třetiny je oheň uhašen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme