Desítky tisíc lidí utíkají před požárem na severu Kalifornie. Evakuaci komplikuje dopravní kolaps

Desetitisíce lidí utíkají před přírodním požárem, jenž se rychle šíří na severu Kalifornie, v pátek o tom informovala agentura AP. Ve městě Paradise, které leží 290 kilometrů severovýchodně od San Francisca a kde žije 27 000 obyvatel, byla nařízena evakuace. Ta byla odpoledne vyhlášena i pro 13 tisíc obyvatel Malibu. Oheň se v pátek ráno rozšířil k městu Chico, které má 83 000 obyvatel.

Washington (Aktualizováno: 16:37 9. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosud byli zraněni dva hasiči a blíže neurčený počet civilistů, informoval šéf místních hasičů Darren Read. Server televizní stanice CBS píše o pěti popálených. 

Oheň celkem zničil kolem tisícovky budov. Únik z místa ale komplikuje dopravní kolaps. CBS informuje o tom, že policie musela kvůli ohni uzavřít některé dopravní tepny, které vedly do města Chico.

Reportérka stanice CBS Jenn McGrawová na twitteru popsala, že oheň v Chicu zničil stovky domů, školy i nemocnici.

Požár byl ohlášen ve čtvrtek ráno, za šest hodin zachvátil plochu 69 kilometrů čtverečních. „Všechny vozy, co jsme mohli nasadit, teď hasí a další jsou na cestě,“ uvedl mluvčí místních hasičů Rick Carhart. „Jsou tam desítky zásahových týmů a další stahujeme z celého státu (Kalifornie),“ dodal.

„Věci začaly vybuchovat,“ popsala svůj útěk z města Gina Oviedová. „Lidé začali vyskakovat z aut a utíkat pryč,“ dodala. Požár pohlcoval domy, plameny převyšovaly sloupy nadzemního vedení, popsala situaci.

Dopravní kolaps ztěžuje i evakuaci místní nemocnice. Zatímco 40 pacientů se podařilo přemístit jinam, dvacítka dalších stále čeká na záchranáře.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme