Na útěk před požáry se v Kalifornii vydalo na 100 000 lidí, kvůli suchu a větru se oheň rychle šíří

Na útěk před dvěma rozsáhlými požáry se v jižní Kalifornii vydalo v pondělí ze svých domovů na 100 000 lidí. Dva hasiči utrpěli při zásahu proti živlu zhruba 70 kilometrů jihovýchodně od Los Angeles těžké popáleniny. S odkazem na tamní úřady o tom informují světové agentury.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S ohněm, který se šíří kvůli suchu a silnému větru, bojuje zhruba 500 kalifornských hasičů. Hasí ze země i ze vzduchu, požáry se jim ale zatím nepodařilo dostat pod kontrolu. Plameny se v okrese Orange rozšířily brzy ráno, příčina zatím není jasná.

Požár v Kalifornii už sežehl oblast velkou jako Jihočeský kraj. Nebe nad San Franciscem je oranžové

Číst článek

Šestadvacetiletý a 31letý záchranář utrpěli při hašení těžká zranění. Na rozsáhlých částech těla mají popáleniny druhého a třetího stupně a podle úřadů musejí být v nemocnici intubováni.

Nejvyšší stupeň varování před požáry nyní platí v mnoha částech amerického státu Kalifornie. Říjen a listopad jsou na západě USA tradičně nejhorší měsíce, co se týče požárů vegetace.

Podle agentury AP od počátku roku již oheň sežehl celkem 16 600 kilometrů čtverečních a zničil 9200 domů. Kvůli požárům letos v Kalifornii zahynulo už 31 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme