Po ohni voda. Severní Kalifornii zasáhly bleskové povodně, šerif nařídil evakuaci

Oblast severní Kalifornie, kterou před časem postihly rozsáhlé lesní požáry, zasáhly nyní bleskové povodně. Informovala o tom v pátek agentura AP.

Sacramento (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oblast severní Kalifornie, kterou před časem postihly rozsáhlé lesní požáry, zasáhly nyní bleskové povodně | Foto: Mark Rightmire | Zdroj: ČTK/AP

Záchranáři nyní pomáhají lidem, kteří uvízli kvůli náhlému a vydatnému dešti ve svých vozech na silnici u města Chico. To leží jen několik kilometrů západně od městečka Paradise, které před časem v podstatě celé lehlo popelem.

Nejtragičtější požár v historii Kalifornie se podařilo dostat zcela pod kontrolu. Panují ale obavy ze sesuvů

Číst článek

Šerif postiženého okresu Butte už nařídil evakuace. Kolika lidí se dotknou, ale podle agentury AP zatím nebyl schopný říci. Do bezpečí kostela v Chicu bude muset být ze svých domovů převezena nejméně desítka rodin.

Podle meteorologů spadlo v oblasti dříve postižené požárem za hodinu 38 milimetrů srážek. Vítr, který bouři doprovázel, na mnoha místech zlámal či vyvracel stromy. Úřady se obávají, že by vydatný déšť mohl způsobit také sesuvy půdy.

Požár Camp Fire spálil v oblasti severovýchodě od San Franciska území o ploše 620 kilometrů čtverečních, zničil 14 000 domů a vyžádal si nejméně 88 obětí. Nyní už je ale pod kontrolou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme