Kalifornii dál pustoší lesní požáry, úřady hlásí už 31 mrtvých

Lesní požáry v americké Kalifornii mají na svědomí už nejméně 31 obětí. Stovky lidí navíc úřady pohřešují. Hasičům se pomalu daří dostávat oheň pod kontrolu. Jejich práci by ale mohlo zmařit počasí.

Santa Rosa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní požáry v americké Kalifornii mají na svědomí už nejméně 31 obětí.

Lesní požáry v americké Kalifornii mají na svědomí už nejméně 31 obětí. | Zdroj: Reuters

S požáry bojuje na 8000 hasičů. Oheň hoří na 22 místech. Nejhorší situace je v oblasti Sonoma County, kde je nejvíc obětí. Hasičům se tam a v oblasti Napa County podařilo zkrotit asi 10 procent požárů. Meteorologové ale varují, že se zvedne vítr, který může oheň podporovat.

Na leteckých záběrech televize NBC je vidět hořící porost a plameny, které šlehají několik metrů do vzduchu nedaleko města Orange. Reportérka varuje lidi v okolí. 

Současné požáry už svou ničivostí překonaly i ty z roku 1933, kdy v Kalifornii zemřelo 29 lidí. Kromě ztrát na životech oheň způsobil i značné materiální škody. Zničených je už na 3500 budov. Odejít z domovů muselo na 25 tisíc lidí. 

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme