Kalifornská církev vyplatí obětem zneužívání rekordní odškodné

Katolická diecéze v Kalifornii vyplatí obětím sexuálního zneužívání rekordní sumu ve výši 100 miliónů dolarů. Tuto sumu si rozdělí asi 90 lidem, kteří byli v minulosti zneužiti nejen kněžími, ale také řádovými sestrami či jinými církevními představiteli. Rekordní odškodnění se týkalo obětí z diecéze v okrese Orange.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kněz předčítá

Kněz předčítá | Foto: Jan Rosenauer

Předpokládá se, že tento soud vyprovokuje žaloby po celé Kalifornii. Mezitím se katolická diecéze v Portlandu ve státě Oregon rozhodla podat inzerát, ve kterém vyzve všechny oběti sexuálního zneužívání, aby se přihlásily. Portlandská diecéze vyhlásila loni bankrot poté, co oběti zneužívání žádali odškodné ve výši 155 miliónů dolarů.

Sexuální skandály v katolické církvi propukly v roce 2002 v Bostonu. Vyšetřování po celých Spojených státech odhalilo minimálně 11 tisíc obětí katolických kněží zneužitých v posledních 50 letech.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme