Česko 1:0 Rakousko

Kalifornský soud potvrdil platnost sňatků gayů a leseb

Zákaz sňatků gayů a leseb v Kalifornii je neústavní. Potvrdil to odvolací soud v San Franciscu. V dalším kole právních pří o svatby párů stejného pohlaví tak zvítězili jejich zastánci. Odpůrci manželství gayů a leseb ale s největší pravděpodobnosti v Kalifornii definitivně neprohráli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodnutí kalifornského soudu o platnosti sňatků gayů a leseb vyvolalo radost. | Zdroj: Reuters

Už je to poněkolikáté, co soudy v Kalifornii změnily pravidla co se týká homosexuálních sňatků. Odpůrci manželství gayů a leseb se podle zatím všech prohlášení budou odvolávat k nejvyššímu, tedy federálnímu soudu ve Washingtonu.

Tam bude sice záležet na tom, jestli se tím bude chtít tato definitivně nejvyšší soudní instance v hlavním městě Spojených států zabývat. Vzhledem k tomu, že se tato problematika týká stále většího počtu států, tak se dá odhadnout, že ano.

V každém případě pro Kalifornii jako největší stát v USA to v praxi teď znamená, že se gayové a lesby budou zřejmě zase moci brát. Do tohoto rozhodnutí byly sice jejich sňatky pozastavené, ale teď už by mělo být jen administrativní otázkou, kdy je úřady zase začnou oddávat.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme