Kambodžský premiér se před volbami snaží zastrašit své politické oponenty, tvrdí opozice

Politická situace v Kambodži se vyostřuje. Nejvyšší soud tento týden rozhodl o rozpuštění nejsilnější opoziční strany a teď přišel s obviněním dvou významných novinářů z přípravy státního převratu a špionáže. Evropská unie zvažuje, jestli Kambodži neodebere řadu výhod, které země využívá při obchodování s Evropou.

Phnompenh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kambodžský premiér Hun Sen | Foto: Erik de Castro | Zdroj: Reuters

Novináři Uon Chhin and Yeang Sothearin pracují pro rozhlasovou stanici Radio Free Asia a podle mluvčího Nejvyššího soudu jsou obžalováni z poskytování informací, které mohou vážně poškodit bezpečnost země. Kambodžská média hovoří o špionáži pro Spojené státy, za kterou hrozí až patnáct let vězení.

Už v týdnu byl z přípravy státního převratu obžalován Kem Sokha šéf největší opoziční strany v zemi. Parlamentní volby se budou v Kambodži konat v červenci příštího roku a i po 30 letech u moci by i po nich ve své funkci rád pokračoval stávající premiér Hun Sen.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme