Ruští záchranáři našli trosky letounu, který se ztratil na Kamčatce. Havárii nejspíš nikdo z 28 lidí nepřežil

Ruské úřady pohřešovali letoun An-26 s bezmála 30 lidmi na palubě, se kterým v úterý ztratily spojení na Kamčatce. Záchranáři po poledni našli jeho trosky. Podle předběžných zpráv havárii nikdo z 28 lidí na palubě nepřežil. Místní oddělení ruského ministerstva pro mimořádné události uvedlo, že letadlo mohlo havarovat v nízké oblačnosti. Připouští, že neštěstí mohl zavinit pilot.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Moskva (Aktualizováno: 12:53 6. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stroj An-26. Ilustrační snímek.

Stroj An-26. Ilustrační snímek. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Po jeho troskách pátrali záchranáři v okruhu asi 20 kilometrů od letiště, kde mělo přistát. Kromě nich ho hledali i pátrací týmy ve vrtulnících a podle agentury TASS se zapojila také ruská Tichomořská flotila, konkrétně protiponorkový letoun Il-38.

Na jihu Filipín se zřítilo vojenské letadlo. Z 96 lidí se jich nejméně padesát podařilo zachránit

Číst článek

Letadlo mířilo z regionální metropole Petropavlovsk-Kamčatskij do města Palana na severu kamčatského poloostrova.

Záchranáři zjistili, že se zřítilo několik kilometrů od obce Palana na severu Kamčatky. Stroj při přiblížení k letišti narazil do útesu na pobřeží a jeho trosky skončily ve vodách Ochotského moře.

Letoun před plánovaným přistáním v Palaně přestal komunikovat a zmizel z radaru. Stalo se tak zhruba v době, kdy byl asi deset kilometrů od letiště, uvedla agentura AP.

39 let starý letoun

Podle zdrojů TASS letadlo patřilo regionálním aerolinkám, nemělo žádné technické závady a pilot nehlásil potíže.

Pohřešovaný letoun An-26 byl uveden do provozu v roce 1982 a Kamčatská letecká společnost má podle agentury TASS pět letadel stejného typu, která létají na odlehlých trasách na Kamčatce.

Agentura AP připomíná, že letoun An-28 Kamčatské letecké společnosti, jenž mířil na stejné trase jako dnešní stroj, narazil v roce 2012 do místní hory a ze 14 osob deset nehodu nepřežilo. U pilotů se později prokázal v krvi alkohol.

znk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme