Kamery v Kyjevě zaznamenaly výbuch podzemního potrubí. Silnice se proměnila v řeku

Blíží se letní prázdniny a s nimi i dopravní uzávěrky kvůli výkopovým pracím. Některé opravy a testy ale nemusí vyjít. Své o tom vědí například obyvatelé ukrajinského Kyjeva, kde vybuchlo dlouho nepoužívané podzemní potrubí. Vše zaznamenal kamerový systém.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sociální sítě zaplavily videa a fotky z jedné čtvrti v Kyjevě. Pod silnicí tam pod velkým tlakem explodovaly trubky s podzemní vodou. Vše nafilmovaly pouliční kamery, díky kterým je tak vidět, jak postupně praská a zvedá se asfalt.

Síla nejdřív nadzvedne popelnici a pak do několika metrů odpálí i jednotlivé asfaltové bloky. Při explozi nebyl nikdo zraněný. Výbuch ale poničil okolní domy i auta.

Na jednom videu na Facebooku je vidět několikametrová díra po výbuchu, vysklená okna azabahněná a poničená auta.

Na jednom z videí je vidět také jeden z kyjevských občanů, který nevěřícně kouká na přilehlou silnici. Ta se totiž těsně po výbuchu proměnila v menší potok.

Za explozi údajně může tlakový test v potrubí. Podle serveru Daily Mail vybuchla část potrubí, která nebyla používána víc než 30 let.

Martin Balucha, jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme