Kamion Červeného kříže s pomocí pro Rohingy havaroval, na místě zemřelo devět lidí

Nejméně devět mrtvých a desítku zraněných si vyžádala v Bangladéši nehoda kamionu s humanitární pomocí Červeného kříže, určenou pro Rohingy uprchlé z Barmy. Ve čtvrtek to oznámila agentura AP s odvoláním na nejmenovaného pracovníka Mezinárodního výboru Červeného kříže, který hovořil pod podmínkou anonymity, protože nebyl oprávněn poskytovat informace médiím. Příčina nehody zatím není jasná.

Dháka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rohingové, barmští uprchlíci (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Podle citovaného zdroje všichni mrtví pocházejí z řad bangladéšských pracovníků najatých pro distribuci balíků s potravinami pro 500 rodin z řad muslimských Rohingů v pohraničí. Podle místních úřadů šest lidí zemřeli na místě, tři další v nemocnici.

Rychle potrestáme ty, kteří jsou za násilí odpovědní. Su Ťij se poprvé vyjádřila k situaci Rohingů

Číst článek

Více než 420 tisíc Rohingů uprchlo z barmského Arakanského státu na severu země do sousedního Bangladéše před vlnou násilí, která si vyžádala stovky lidských životů a tisíce spálených domů.

Nejnovější vlna násilí v Barmě začala, když povstalci z řad Rohingů před necelým měsícem zaútočili v Arakanském státě na několik desítek policejních stanic a vojenských stanovišť. Armáda zahájila protiofenzivu, jejímž cílem je podle kritiků vyhnat Rohingy ze země.

Podle agentury Reuters se stovky barmských buddhistů v Barmě ve středu snažily zablokovat pomoc muslimům v Arakanském státu, kde armáda podle OSN podniká etnické čistky.

Očití svědci viděli demonstranty, snažící se zastavit loď s nákladem 50 tun pomoci v přístavu ve správním středisku Arakanského státu: lidé házeli zápalné lahve, než je policie rozehnala střelbou do vzduchu. Protest podle agentury svědčí o rostoucím nepřátelství, které hrozí, že zkomplikuje dodávání životně důležité pomoci, organizované Mezinárodním výborem Červeného kříže.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme