Zpět do vlasti. Žena zadržená v Číně se vrátila do Kanady, další dva zatčení tam zůstávají

Kanadská občanka zatčená tento měsíc v Číně se po propuštění z vazby vrátila do vlasti, oznámil v sobotu podle agentury Reuters vládní mluvčí. Kdy se žena dostala na svobodu nebo kdy přiletěla do Kanady, ale neupřesnil. Čínská diplomacie už dříve uvedla, že žena se jmenuje Sarah McIverová a že jí byl udělen administrativní trest za to, že v zemi nelegálně pracovala.

Ottawa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanada, kanadská vlajka (ilustrační foto) | Foto: ElasticComputeFarm | Zdroj: Pixabay License | CC0 1.0,©

Podle řady názorů je zatýkání Kanaďanů v Číně odvetou Pekingu za nedávné zadržení finanční ředitelky a zároveň dcery zakladatele čínského výrobce chytrých telefonů Huawei Technologies Meng Wan-čou v Kanadě.

Čína zadržela kanadského diplomata. Spekuluje se o odvetě za zatčení šéfky Huawei

Číst článek

Čína předminulý týden rovněž oznámila, že zadržuje dva kanadské občany, podnikatele Michaela Spavora a bývalého diplomata Michaela Kovriga, pro podezření z aktivit ohrožujících národní bezpečnost. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí ale prohlásila, že případ McIverové s případy Kovriga a Spavora nesouvisí.

Zatčení finanční ředitelky čínské firmy Huawei Technologies Meng Wan-čou v Kanadě Peking ostře odsoudil.

Meng byla počátkem prosince zadržena v Kanadě na žádost Spojených států, které ji viní z obcházení amerických sankcí vůči Íránu a podvádění nadnárodních bank při obchodech s Íránem. Kanadský soud ji minulý týden propustil na kauci deset milionů kanadských dolarů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme