Kanadská města kvůli silné bouři vyhlašují stav nouze. Závěje sněhu pomáhá odklízet armáda

Obyvatelům provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady, kterou v uplynulých dnech zasáhla silná zimní bouře, v pondělí pomáhali s odklízením sněhu vojáci. Několik měst kvůli bouři vyhlásilo dokonce vůbec první stav nouze za posledních více než 30 let, uvedla agentura Reuters.

FOTO St. John's (Nový Foundland) (Aktualizováno: 22:46 20. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanadská vláda do oblasti vyslala již v neděli asi 300 vojáků. Stav nouze byl v provincii vyhlášen poprvé za 36 let, uvedla kanadská televizní stanice CBC.

V pondělí pokračovala již čtvrtým dnem, a uzavřeny tak zůstaly školy či další centra denní péče pro děti i seniory. Zavřeny zůstaly rovněž i některé lékárny a místní úřady vyzvaly obyvatele, aby raději zůstali doma, jestliže léky urgentně nepotřebují.

Ve správním středisku provincie St. John's nasněžilo rekordních 76,2 centimetrů sněhu a tisíce obyvatel zůstaly bez elektrického proudu. Vítr během minulého pátku dosahoval rychlosti až 130 kilometrů za hodinu.

„Uvědomujeme si výzvy, které tento stav nouze přináší, a velmi si ceníme spolupráce s našimi občany. Pracujeme na tom, abychom co nejrychleji zprovoznili silnice a zajistili jejich bezpečnost,“ uvedly úřady v St. John's.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme