Kanada vyšetřuje nález šesti mrtvol v bažině u hranic s USA. Na vině by mohla být změna azylové politiky

Kanadská policie ohlásila, že vyšetřuje nález šesti mrtvých těl na území jedné z indiánských komunit v bažinaté oblasti v provincii Québec, poblíž hranic s americkým státem New York. Zatím není jasné, zda jde o migranty, kteří se pokoušeli překročit americko-kanadské hranice, uvedla agentura AP.

Montreal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v Torontu

Kanadská policie ohlásila, že vyšetřuje nález šesti mrtvých těl na území jedné z indiánských komunit v bažinaté oblasti v provincii Quebec (ilustrační foto) | Foto: Chris Helgren | Zdroj: Reuters

První tělo se podle policejní zprávy našlo v bažině v kanadském městečku Akwesasne ve čtvrtek. Policie se snaží identifikovat oběti a také zjistit, jaký měly status v Kanadě. Provádějí se pitvy a toxikologické rozbory, které mají určit příčiny smrti, napsala agentura AFP.

Kanadská provincie povolila držení tvrdých drog. Od kroku očekává větší zájem o odvykací léčbu

Číst článek

Americký prezident Joe Biden a kanadský premiér Justin Trudeau před týdnem ohlásili plán, který má uzavřít právní mezeru umožňující tisícům migrantů žádajícím o azyl pohybovat se mezi oběma státy. Tato migrační dohoda, která uzavřela nelegální hraniční přechod vzdálený přibližně 105 kilometrů východně od Akwesasne, vstoupila v platnost v sobotu, připomněla AP.

Trudeau byl pod tlakem, aby zastavil příliv žadatelů o azyl do provincie Québec, kde má své parlamentní křeslo. Ve velkém počtu sem žadatelé o azyl ze Spojených států přes neoficiální hraniční přechody začali přicházet v roce 2017 poté, co tehdejší americký prezident Donald Trump přitvrdil v přístupu vůči migrantům.

Dosud platilo, že každá ze zemí, které mají téměř 8900 kilometrů dlouhou společnou hranici, může žadatele o azyl, kteří hranici překročí, vrátit zpět. Výjimkou ale byly právě neoficiální hraniční přechody. Nově budou úřady moci vrátit migranty i v případě, že hranici přejdou jedním z takovýchto neformálních přechodů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme