Kanada viní USA z exportu násilí

Kanada viní Spojené státy ze šíření násilí s použitím střelných zbraní. Po střelbě v Torontu obvinili někteří kanadští představitelé Američany z exportu násilí. Kanaďané se obávají, že se tam bude střílet za bílého dne jako ve Spojených státech. Střelbu v ulicích Toronta spojují s tím, že ve Spojených státech je snadné zbraně získat a držet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vystřelená nábojnice | Foto: Jan Rosenauer

Kanadský premiér Paul Martin a starosta Toronta David Miller se obávají, že se Kanada může přiblížit Spojeným států po incidentu, kdy se střílelo na rušné ulici u nákupního střediska v Torontu plné lidí. Patnáctiletá dívka zranění podlehla a ošetřeno muselo být dalších šest přihlížejících.

Střelba byla vyvrcholením sporu ve skupině více než deseti teenagerů. Kanaďané byli doposud pyšní na to, že jejich města byla bezpečnější než americká, kde je střelba na denním pořádku. Toronto ale letos zaznamenalo rekordní počet 78 vražd. Ve 52 případech byly použity střelné zbraně, což je dvakrát více než loni.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme