Kanadská média zveřejnila identitu střelce z mešity. O život pořád bojuje několik raněných

Kanadská policie zatkla v souvislosti s útokem v mešitě v Québecu dva muže. Jednoho z nich nyní považuje za svědka. Vyšetřovatelé zatím identitu obou mužů neupřesnili, zveřejnily ji ale tamní média. Při teroristickém útoku v době večerní modlitby zemřelo šest lidí. Dalších sedmnáct je zraněných a pět je v kritickém stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelba u mešity v kanadském Québeku | Zdroj: Reuters

Martin Plante z královské kanadské policie nechtěl vzhledem k rané fázi vyšetřování prozrazovat žádné detaily o podezřelých ani o motivech útoku.

Podle policejních zdrojů agentury Reuters a kanadských médií je podezřelým 27letý student Lavalovy univerzity Alexandre Bissonnette. Druhým zatčeným, který nyní figuruje jako svědek je Mohammed Belkhadir původem z Maroka.

"Rád bych řekl pár slov našim muslimským spoluobčanům. Jsme s vámi, toto je váš domov, jste tady vítaní, všichni jsme Québečané," vzkázal v reakci na útok quebecký premiér Philippe Couillard. Stejná mešita byla loni cílem islamofobního incidentu, když někdo před vchodem do budovy nechal uříznutou prasečí hlavu. Souvislost se střelbou ale policie nepotvrdila.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme