Kanadská víza budou pro Čechy povinná zřejmě několik let

Zrušení kanadských víz se Češi v dohledné době podle velvyslance v Kanadě Karla Žebrakovského nedočkají. Reagoval tak na poslední vyjádření kanadského premiéra, který připustil chyby v přistěhovaleckých zákonech a postupech. Jeho vládě prý potrvá roky, než je opraví.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

česká a kanadská vlajka

česká a kanadská vlajka | Foto: www.radio.cz

Podle kanadského premiéra Stevena Harpera může totiž za zavedení vízové povinnosti pro Mexičany do značné míry špatně fungující kanadský azylový systém. Stejně to vnímá český velvyslanec Karel Žebrakovský i ve vztahu k Česku.

Kanada totiž v červenci zavedla vízovou povinnost pro Mexičany stejně jako pro Čechy. Stalo se tak v reakci na údajně vysoký počet mexických a českých žadatelů o azyl za oceánem.

Kanadský azylový systém mimo jiné podporuje neopodstatněné žádosti. Kanada ale nově zavedenou vízovou povinnost nezruší do té doby, než dojde k úpravě kanadského azylového systému.

Přečtěte si také:
Solidaritu s Českem v otázce kanadských víz vyslovily téměř všechny státy EU
Kanada obnovila víza, Praha chystá reakci a žádá solidaritu EU
Kanadské vízové oddělení v Praze nebude

Alžběta Havlová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme