Kancléř Schröder je zván i do Polska

Německý kancléř Gerhard Schröder po roztržce způsobené nelichotivými slovy italského státního tajemníka na adresu německých turistů hledá jiné místo k odpočinku. Nejčastěji se hovoří o Chorvatsku, ale možná se vydá k východním sousedům. K návštěvě ho totiž pozvala i polská informační turistická kancelář v Berlíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Foto: SPD.de

Ředitel berlínské pobočky Polské turistické kanceláře navrhl Gerhardu Schröderovi strávení dovolené na jihovýchodě Polska. Regionu mezi městy Zamošč, Sandomierz a Kazimierz Dolny se díky malebné krajině a slunnému podnebí říká polské Toskánsko.

V pozvání adresovaném kancléři se také poukazuje na to, že v Zamošči se narodila německá levicová aktivistka Roza Luxemburgová a samo město je přezdíváno Padovem severu. V pozvánce ke strávení dovolené ale Polsko Schröderovi nabídlo například i Mazurská jezera nebo Tatry.

Kancléř zrušil svou dovolenou v Itálii, protože státní tajemník na italském ministerstvu průmyslu Stefano Stefani v otevřeném dopise pro severoitalský list La Padania označil Německo za "zemi přiotrávenou arogantními jistotami" a Němce za "stereotypní blonďáky", kteří se vyznačují "hypernacionalistickou pýchou".

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme