Pomoc uprchlíkům byla nezbytná, zopakovala Merkelová. Opakování migrační krize si nepřeje

Rozhodnutí přijmout běžence bylo správné, podobná krizová situace se ale v budoucnu již nesmí opakovat. Ve Spolkovém sněmu to ve středu prohlásila staronová německá kancléřka Angela Merkelová. Řekla také, že Evropská unie musí lépe střežit své hranice a rozhodně vystupovat proti islámským radikálům. V projevu připomněla i památku obětí teroristických útoků v Německu.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá kancléřka Angela Merkelová během summitu G20 v Hamburku. | Foto: Wolfgang Rattay | Zdroj: Reuters

Merkelová řekla, že z humanitárních důvodů byla pomoc Evropy uprchlíkům nezbytná. Nechce ale, aby se migrační krize z roku 2015 opakovala.

Kancléřka přislíbila, že Německo se bude v Evropské unii zasazovat o úspěch unijních programů především v Africe, které mají podobným krizím předcházet. Dodala také, že příslušné unijní fondy nesmějí být podfinancované.

Islám k Německu nepatří, prohlásil nový spolkový ministr vnitra Seehofer

Číst článek

Merkelová v minulosti opakovaně tvrdila, že islám k Německu patří. Nový německý ministr vnitra Horst Seehofer ale minulý týden uvedl, že k Německu nepatří, neboť německá kultura byla utvářena křesťanstvím.

„Je nezpochybnitelné, že naše země byla historicky formována křesťanstvím a židovstvím,“ řekla ve středu kancléřka. Dodala ale, že čtyři a půl milionu muslimů, kteří nyní v Německu žijí, se mezitím stalo součástí země.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme