Kancléřka Merkelová poprvé velmi otevřeně zavzpomínala na své mládí v NDR

Nejvýše postavená politička, která vyrůstala v někdejší NDR, vůbec poprvé zcela otevřeně zavzpomínala na své mládí v dobách socialismu. Žádného přítele jsem nikdy nezradila, říká německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro nejčtenější německý deník Bild.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

V rozhovoru Angela Merkelová vzpomínala i na dobu, kdy krátce před pádem zdi několik měsíců pracovala v Praze, také jak ji ovlivnilo období Pražského jara, po němž východoněmecký režim ještě přitvrdil. Jak vždy snila o tom, že se bude moci podívat do Spojených států a jak většině obyvatel socialistických zemí udělalo prostou radost jít do obchodu a vybírat si z naprosto běžného zboží.

Nikdy prý nezapomene na noc před dvaceti lety, kdy velké shromáždění lidí před říšským sněmem společně přivítalo sjednocení země. I když podle ní strukturální rozdíly mezi novými a starými spolkovými zeměmi přetrvávají, šlo podle německé kancléřky o výjimečný historický okamžik.

Klára Stejskalová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme