Kancléřka Merkelová vyzvala prezidenta Wulffa k objasnění dalších obvinění

Aféra kolem německého prezidenta Christiana Wullfa neutichá ani po měsíci. Kancléřka Merkelová prezidenta vyzvala, aby vyjasnil všechny otázky, které se objevují kolem jeho pochybného úvěru na bydlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá kancléřka Angela Merkelová a německý prezident Christian Wulff na oslavách znovusjednocení Německa | Zdroj: Reuters

Popularita prezidenta Wulffa se propadá a Angela Merkelová, která ho do nejvyššího úřadu prosadila, se obává, aby to neovlivnilo i popularitu jejích křesťanských demokratů.

Ze zasedání předsednictva CDU v Kielu unikly informace, podle kterých je kancléřka velmi nervózní z toho, že aféra nemá konce. Veřejně prezidentovi ovšem vyjadřuje podporu a věří, že věrohodně objasní všechny okolnosti své půjčky.

Každý den se ovšem objevují nové informace prokazující úzké propojení Christiana Wulffa s podnikatelskými kruhy. Týdeník Wirtschaftswoche přinesl informace, pode kterých bral Wulff řadu svých osobních přátel na služební cesty do zahraničí.


Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme