Kancléřka si telefonovala s papežem kvůli aféře kolem biskupa Williamsona

Německá kancléřka Angela Merkelová si telefonicky vyjasňovala s papežem Benediktem XVI. okolnosti sporu kolem biskupa Williamsona. Šéfka spolkové vlády před několika dny podrobila postup Svatého otce kritice a vyzvala ho k jasným slovům ohledně popírání holokaustu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová

Angela Merkelová | Foto: Jiří Hošek

Papež se rozhodl rehabilitovat Richarda Williamsona navzdory jeho výrokům zpochybňujícím existenci plynových komor.

"Telefonický rozhovor proběhl na přání Angely Merkelové," stojí ve společném prohlášení Vatikánu a kancléřského úřadu. Konstruktivní debata prý ukázala velký respekt, který k sobě oba představitelé cítí.

Kauza kolem biskupa Williamsona má v Německu dramatickou dohru. Matriční úřady a správní soudy podle serveru Spiegel.ONLINE evidují skokový nárůst oznámení obyvatel o vystoupení z řad katolické církve.

Podle průzkumu v listu Bild am Sonntag 67 procent dotázaných věřících uvedlo, že papež rehabilitací Williamsona církvi uškodil. Vlnu nevole vzbudila reakce britského ultrakonzervativního biskupa, který své kontroverzní výroky odmítl na výzvu papeže prozatím odvolat.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme