Kandidát levice vzdal boj o post polského prezidenta

Maršálek polského Sejmu Wlodzimierz Cimoszewicz rezignoval z kandidatury na polského prezidenta. Obvinil přitom část médií a politiků z vedení špinavé kampaně proti jeho osobě a rodině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stráž u paláce | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Wlodzimierz Cimoszewicz na narychlo svolané tiskové konferenci stručně oznámil, že vzdává boj o úřad polského prezidenta.

"Protestuji proti tomu, že část médií a politiků porušila politické zvyklosti. Rezignuji proto na účast v prezidentských volbách. Byla to špinavá kampaň proti mé osobě a rodině, kterou musím chránit," prohlásil maršálek Sejmu a odešel z místnosti aniž mu novináři mohli položit jedinou otázku.

Cimoszewiczowa popularita začala klesat poté, co opozice a média zjistily, že ve svých majetkových přiznáních zapomněl uvést akcie PKN Orlen. Z prvního místa v průzkumech se Cimoszewicz rychle ocitl až na třetím.

Někteří politici Cimoszewicze obvinili, že soukromě vydělal na obchodu s akciemi díky přístupu k informacím, který jako člen vlády měl. Cimoszewicz to popírá - stejně jako účast svých příbuzných v těchto transakcích.

Ze hry o prezidentský palác tím dnes vypadl důležitý kandidát levice. Ta teď neví, koho má ve volbách 9. října podpořit. Sám Cimoszewicz řekl, že nevidí žádného důstojného kandidáta.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme