Kandidát na amerického prezidenta Obama prý jedná jako běloch

Afroamerický uchazeč o křeslo v Bílém domě Barack Obama čelí obvinění, že jedná jako běloch. Kritizuje ho za to černošský předák, reverend Jesse Jackson. Podobná obvinění padala před několika lety na hlavu prvního černocha v čele americké diplomacie, ministra zahraničí Colina Powella.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barak Obama | Zdroj: ČTK

Jesse Jackson, který byl po mnoho let nejviditelnějším demokratickým černošským aktivistou ve Spojených státech a jako jediný afroameričan dokázal vyhrát primárky v Jižní Karolíně, sice nemá prezidentské ambice, ale vidí ve stále populárnějším Obamovi konkurenci. Podle amerického politického komentátora Mika Allena je vedle Hillary Clintonové a Rudyho Giullianiho Barack Obama mezi kandidáty na prezidenta Spojených států třetí celebritou, které na shromážděních i v počátcích kampaně naslouchají tisíce lidí.

Reverend Jesse Jackson se přesto domnívá, že voliči na americkém jihu nemají stále dostatečný výběr kandidátů na demokratickou nominaci. Barack Obama se drží v průzkumech mezi Demokraty na druhém místě za Hillary Clintonovou a vede nad dalším senátorem z jihu Johnem Edwardsem. Mike Allen připomněl, že poprvé od roku 1952 neusiluje o znovuzvolení současný prezident nebo viceprezident.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme