Kandidáti na prezidenta Ukrajiny se střetli v televizní debatě

Poloprázdné ulice a náměstí. Tak vypadala v pondělí večer Ukrajina. Důvod? Televizní debata obou kandidátů před opakovaným druhým kolem prezidentských voleb na Ukrajině. Do studia přišel prozápadní opoziční vůdce Viktor Juščenko s oranžovou kravatou a proruský premiér Viktor Janukovyč s vázankou v modré.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

televizní debata na Ukrajině | Zdroj: ČTK

Diskusi obou prezidentských kandidátů zorganizovala ústřední volební komise a v přímém přenosu ji vysílaly téměř všechny televizní stanice na Ukrajině. V Kyjevě ji sledoval i zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Petr Vavrouška.

Oba kandidáti si sice dávali navzájem otázky, ale odpovědí se nedočkali. Každý si vedl svou. Viktor Juščenko v ukrajinštině připomínal, že ho státní moc připravila o 3 miliony hlasů ve druhém, neuznaném kole voleb. Vypočítával, jak se Janukovyč snaží ovládat státní média a jak jako premiér Ukrajině škodí.

Viktor Janukovyč naopak převážně v ruštině neustále svého protikandidáta vyzýval k tomu, aˇˇt se domluví co bude po volbách, kam má Ukrajina směřovat a jak zajistit čestné hlasování v opakovaných prezidentských volbách tuto neděli.

Na závěr 100minutové převážně klidné debaty pak oslovili přímo voliče a slíbovali jim, co je čeká, když vyberou jednoho nebo druhého.

Milan Kopp, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme