Kandidáti na prezidenta Ukrajiny se střetli v televizní debatě

Poloprázdné ulice a náměstí. Tak vypadala v pondělí večer Ukrajina. Důvod? Televizní debata obou kandidátů před opakovaným druhým kolem prezidentských voleb na Ukrajině. Do studia přišel prozápadní opoziční vůdce Viktor Juščenko s oranžovou kravatou a proruský premiér Viktor Janukovyč s vázankou v modré.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

televizní debata na Ukrajině | Foto: ČTK/AP

Diskusi obou prezidentských kandidátů zorganizovala ústřední volební komise a v přímém přenosu ji vysílaly téměř všechny televizní stanice na Ukrajině. V Kyjevě ji sledoval i zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Petr Vavrouška.

Oba kandidáti si sice dávali navzájem otázky, ale odpovědí se nedočkali. Každý si vedl svou. Viktor Juščenko v ukrajinštině připomínal, že ho státní moc připravila o 3 miliony hlasů ve druhém, neuznaném kole voleb. Vypočítával, jak se Janukovyč snaží ovládat státní média a jak jako premiér Ukrajině škodí.

Viktor Janukovyč naopak převážně v ruštině neustále svého protikandidáta vyzýval k tomu, aˇˇt se domluví co bude po volbách, kam má Ukrajina směřovat a jak zajistit čestné hlasování v opakovaných prezidentských volbách tuto neděli.

Na závěr 100minutové převážně klidné debaty pak oslovili přímo voliče a slíbovali jim, co je čeká, když vyberou jednoho nebo druhého.

Milan Kopp, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme