Kandidátka na viceprezidentku Palinová se představila na sjezdu republikánů

Guvernérka Aljašky a kandidátka na americkou viceprezidentku Sarah Palinová při svém projevu na republikánském sjezdu v Minnesotě ocenila svého budoucího kolegu Johna McCaina. Později ale naopak zaútočila na McCainova protivníka Baracka Obamu a zpochybnila jeho politické kvality.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John MCain, Sarah Palinová

John MCain, Sarah Palinová | Zdroj: ČTK

"Napsal dvakrát vlastní paměti, ale nenapsal žádnou obsažnou knihu o právu nebo o reformě," zpochybnila Palinová mimo jiné spisovatelské kvality Baracka Obamy.

"Vítězství v Iráku je na dosah a on ho chce nechat propadnout," řekla čtyřiačtyřicetiletá Palinová v odkazu na Obamův plán co nejrychlejšího stažení jednotek z Iráku.

V půlhodinovém projevu protkaném střídavě hlasitým aplausem nebo bučením po kritice Baracka Obamy, který komentátoři hodnotí jako velmi dobrý, představila na podiu také celou svou početnou rodinu, včetně několikaměsíčního syna, který trpí Downovým syndromem.

Velký rozruch vzbudila zpráva o těhotenství její sedmnáctileté dcery. Guvernérka Palinová má podporu konzervativních křesťanů a ti sex mimo manželství považují za špatný. Palinová ale oznámila, že se její dcera provdá.

A samotní republikáni na sjezdu jsou v téhle věci smířliví: "Myslím, že bychom její rodinu měli nechat na pokoji," řekl Českému rozhlasu delegát John Gregory z Virgínie, sám konzervativní křesťan. "Nemyslím si, že to o ní cokoli vypovídá, je matkou a všichni máme nějaké problémy," dodává smířlivě kandidátka Melisa Nash z Floridy.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme