Kanye West už není dolarovým miliardářem. Kvůli antisemitismu s ním společnosti ukončují spolupráci

Americký raper Ye, dříve známý jako Kanye West, přišel o status dolarového miliardáře poté, co s ním rozvázalo spolupráci několik velkých korporátních partnerů kvůli jeho antisemitským výrokům. Především spolupráce s německým výrobcem sportovních doplňků Adidas představovala 1,5 miliardy dolarů (asi 36,5 miliardy korun) raperova čistého jmění, odhaduje časopis Forbes. To se nyní podle Forbesu smrsklo na 400 milionů dolarů (9,7 miliardy korun).

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanye West

Americký raper Ye, dříve známý jako Kanye West, přišel o status dolarového miliardáře | Foto: Ashley Landis | Zdroj: ČTK / AP

V uplynulých týdnech s umělcem rozvázaly spolupráci módní značky The Gap a Balenciaga, sociální sítě Instagram a Twitter i jeho agentura Creative Artists Agency. Všechny společnosti se tak rozhodly kvůli raperovým prohlášením, o nichž i on sám naznačil, že jsou antisemitská.

„Já si můžu říkat antisemitské věci, za to se mě Adidas zbavit nemůže. A co?“ řekl Ye 16. října v podcastu zaměřeném na hiphopovou komunitu Drink Champs, tedy zhruba týden předtím, než Adidas oznámil okamžité ukončení spolupráce.

Kanye West na antisemitském tažení. Raperovi kvůli kontroverzním výrokům zablokovali sociální sítě

Číst článek

Krátce předtím, než mu Twitter zablokoval účet, Ye nicméně uvedl, že „nemůže být antisemitou, jelikož černí lidé jsou v podstatě Židé“.

Forbes uvedl, že zbývajících 400 milionů dolarů v raperově jmění tvoří nemovitosti, hotovost, jeho hudební sbírka a pětiprocentní podíl ve firmě Skims, kterou vlastní jeho bývalá žena Kim Kardashianová.

Stanice CNN poznamenává, že Ye se pravděpodobně stále považuje za miliardáře, jelikož podle něj „ve Forbesu nikdo neumí počítat“.

„Není to miliarda, co mám, ale 3,3 miliardy,“ napsal Forbesu Ye v roce 2020, když jej časopis poprvé uvedl na seznamu dolarových miliardářů. Jeho partnerství s Adidasem mělo podle něj hodnotu 4,3 miliardy dolarů (asi 104,3 miliardy korun) a celkové jmění sedm miliard dolarů (asi 170,3 miliardy korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme