20 měsíců kvůli zamoření ostrova Mauricius ropou. Soud vyměřil trest kapitánovi japonské lodi

Kapitán havarované japonské nákladní lodi, jejíž uniklé palivo způsobilo loni v červenci ekologickou katastrofu u korálového pobřeží ostrova Mauricius, dostal v pondělí u soudu v Port-Louis trest 20 měsíců. Stejnou výši trestu soud vyměřil i prvnímu důstojníkovi lodi Wakashio.

Tento článek je více než rok starý.

Port-Louis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonská nákladní loď, která koncem července havarovala poblíž ostrova Mauricius v Indickém oceánu a kvůli uniklému palivu způsobila nejhorší ekologickou katastrofu v dějinách ostrovního státu, se rozlomila na dvě poloviny.

Japonská nákladní loď, která koncem července havarovala poblíž ostrova Mauricius v Indickém oceánu a kvůli uniklému palivu způsobila nejhorší ekologickou katastrofu v dějinách ostrovního státu, se rozlomila na dvě poloviny. | Zdroj: Reuters Connect

Vzhledem k tomu, že oba muži byli ve vazbě téměř 16 měsíců a přiznání viny znamená shovívavost při vynášení rozsudku, považuje se délka trestu odnětí svobody za vykonanou, napsal Bloomberg.

Japonská nákladní loď u ostrova Mauricius se rozlomila na dvě části. Ostrov bude žádat odškodnění

Číst článek

Kapitán při vyšetřování uvedl, že se plavidlem přiblížil k pevnině, aby našel připojení k internetu. Chtěl dopřát členům posádky možnost komunikovat s příbuznými a udržet tak v týmu dobrou náladu. Před týdnem se oba muži u soudu přiznali k „nebezpečné plavbě“.

Na 300 metrů dlouhá nákladní loď byla na cestě z Brazílie do Číny, když najela do korálového útesu. Kvůli poškození nádrží začalo z lodi po havárii unikat palivo, do moře se ho dostalo celkem asi 1000 tun. Palivo zasáhlo rozlehlou oblast, kterou obývají ohrožené druhy korálů, ryb a dalších živočichů a rostlin.

Oblast je hojně navštěvovaná potápěči a cestovní ruch patří k hlavním pilířům hospodářství ostrova, připomíná Bloomberg. Nehoda a její důsledky na životní prostředí měly výrazný dopad na místní ekonomiku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme