Kapitán letu s Alexandrovci chtěl zřejmě přistát na vodě, vyšetřovatelé našli černou skříňku

Kapitán ruského letadla, které se zřítilo v neděli s armádním hudebním souborem Alexandrovci, se zřejmě pokusil přistát na moři. Agentuře TASS to řekl zdroj z bezpečnostních složek. Více by měla odhalit data z takzvané černé skříňky. První záznamové zařízení už objevily pátrací týmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusové připravují speciální ponorky na pátrání po troskách Tu-154 | Zdroj: Reuters

Vyšetřovací verzi o pokusu přistát na vodě podle zdroje z ruských bezpečnostních složek nasvědčuje poškození zadní části stroje. Letadlo Tu-154 v neděli u Soči spadlo do Černého moře, když nebylo schopné nabrat potřebnou letovou výšku.

Pátrací týmy už vyzvedly z moře první černou skříňku, která bude převezena do Moskvy.

Prozatím bylo nalezeno 13 těl obětí a kusy ostatků dalších lidí. Odborníci z nich odebírají genetický materiál a porovnávají ho s příbuznými pasažérů. Ruské ministerstvo obrany popřelo spekulace, že dosud nalezená těla na sobě měla záchranné vesty.

Ruské pátrací týmy našly další oběti i kusy havarovaného letadla. Černé skříňky zatím nemají

Číst článek

Týmy objevily taky části letadla, včetně dvou řídicích jednotek, kusu trupu a okénka. Na hledání se podílí asi 60 plavidel, 12 letadel, 5 vrtulníků a skoro 200 potápěčů.

Ponorky z lodě Seliger a záchranné plavidlo Epron z černomořské flotily našly v úterý dopoledne ve vzdálenosti 1600 až 4500 metrů od pobřeží tři další kusy zříceného letadla. Je mezi nimi motor, přistávací zařízení a kryt letadla, informovalo ministerstvo obrany.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že příbuzní všech mrtvých vojáků i civilních zaměstnanců úřadu, kterých na palubě zemřelo 92, dostanou odškodné v přepočtu asi 2,5 milionu korun.

Lidé v Rostově na Donu drží jména a fotografie obětí | Foto: Reuters

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme