Kapitán lodi, který zavinil smrt 900 uprchlíků, půjde na 18 let do vězení

Soud v italské Catanii vynesl rozsudek nad dvěma muži obviněnými z podílu na zabití několika set migrantů ve Středozemním moři. Kapitána odsoudil k 18 letům vězení, jeho pobočník dostal 5 let, informovala agentura ANSA. Přeplněná loď s uprchlíky se potopila loni na jaře. Neštěstí přežilo jen 28 z až devíti set lidí na palubě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italský prokurátor tvrdí, že si záchranáři telefonují s pašeráky z Libye | Foto: pixabay.com

Údajný kapitán původem z Tuniska dostal osmnáct let za mřížemi. Jeho syrského pobočníka poslal soud na pět let do vězení.

Přeplněná rybářská loď do Itálie převážela běžence zejména z Afriky a Bangladéše. Většinu z nich podle zachráněných pašeráci zamkli v podpalubí. Tam migranti zůstali i po potopení lodi.

Německo zavede nepřetržité kontroly na přechodech s Rakouskem. Chce se chránit před uprchlíky

Číst článek

Záchranné vesty navíc pašeráci nabízeli jen za peníze. Tunisana Muhammada Abú Málika prokuratura viní z toho, že byl jako kapitán odpovědný za přetížení lodi a navíc způsobil srážku s plavidlem, které připlulo na pomoc.

Druhý obviněný Syřan Mahmúd Bichit byl podle svědků jedním z členů posádky. Oba vinu popírají a tvrdí, že na lodi jen cestovali s ostatními.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme