Kapitán ponorky, která zabila 9 lidí, zřejmě nebude stíhán

Kapitán americké ponorky, která potopila japonskou rybářskou loď, nebude trestně stíhán. Při kolizi obou plavidel zahynulo na počátku února devět studentů a učitelů japonské rybářské školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovací panel tří admirálů amerického námořnictva doporučí velení tichomořské flotily, aby kapitán americké ponorky Scott Wedel nebyl trestně stíhán v souvislosti se smrtí 9 Japonců. Ve Washingtonu to uvedl zástupce amerického námořnictva. Kapitán Wedel může být i nadále postaven před vojenský tribunál, kde mu budou hrozit pouze služební postihy.

Wedel velel americké jaderné ponorce Greenville, která se 9. února u Havajských ostrovů prudce vynořila pod japonskou rybářskou lodí, kterou poslala okamžitě ke dnu. Při kolizi zahynulo 9 studentů a instruktorů japonské rybářské školy. Kolize vyvolala ostré protesty Japonska. Na palubě americké ponorky bylo v okamžiku kolize 16 civilistů, dva z nich seděli u řízení. Manévr ponorky sloužil pouze k pobavení civilistů, kteří spěchali na oběd.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme