Kapitán ponorky, která zabila 9 lidí, zřejmě nebude stíhán

Kapitán americké ponorky, která potopila japonskou rybářskou loď, nebude trestně stíhán. Při kolizi obou plavidel zahynulo na počátku února devět studentů a učitelů japonské rybářské školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovací panel tří admirálů amerického námořnictva doporučí velení tichomořské flotily, aby kapitán americké ponorky Scott Wedel nebyl trestně stíhán v souvislosti se smrtí 9 Japonců. Ve Washingtonu to uvedl zástupce amerického námořnictva. Kapitán Wedel může být i nadále postaven před vojenský tribunál, kde mu budou hrozit pouze služební postihy.

Wedel velel americké jaderné ponorce Greenville, která se 9. února u Havajských ostrovů prudce vynořila pod japonskou rybářskou lodí, kterou poslala okamžitě ke dnu. Při kolizi zahynulo 9 studentů a instruktorů japonské rybářské školy. Kolize vyvolala ostré protesty Japonska. Na palubě americké ponorky bylo v okamžiku kolize 16 civilistů, dva z nich seděli u řízení. Manévr ponorky sloužil pouze k pobavení civilistů, kteří spěchali na oběd.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme