Karadžič možná bude nadále zdržovat soudní proces

Bývalý vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžič v těchto chvílích zahajuje své vystoupení před Mezinárodním trestním soudem pro bývalou Jugoslávii v Haagu. Karadžič na podzim soud bojkotoval a pak žádal o odklad procesu, protože se necítil být dostatečně připraven.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do věznice Scheveningen | Foto: Pavel Novák

Karadžič by měl dnes nastínit strategii své obhajoby. I když bývalý prezident Republiky Srbské kategoricky odmítal obhájce, soud mu ho nakonec nuceně přidělil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Martin Ježek hovořil o procesu s Karadžičem.

Karadžič se ale rozhodl, že s obhájcem nebude ani komunikovat, ani spolupracovat. V současné době se nedá vyloučit ani další zdržování procesu ze strany Karadžiče. Ten o to formálně ještě nepožádal, ale už prohlásil, že by bylo potřeba, aby měl víc na času na přípravu.

Žalobce klade Karadžičovi za vinu, že jako prezident Republiky Srbské v Bosně schválil a podporoval vraždy, vyhánění a zastrašování civilistů. Má být zodpovědný i za povraždění osmi tisíc muslimských mužů a chlapců ve Srebrenici v roce 1995.

Václav Sochor, Alice Kottová, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme