Češka s rodinou musela do karantény v Egyptě. ‚Stresující je, že nevíte, kdy se vrátíte domů,‘ říká

Před odletem ještě byla negativní. Češka Tereza Tillmannová si jela s rodinou do Egypta hlavně odpočinout. Den před cestou z Hurghády ale zjistila, že ona i celá její rodina mají pozitivní testy na koronavirus. Přestěhovali je v hotelu na izolační pokoj, kam se jim dovolal Radiožurnál. O rodinu se hotel stará dobře, Tereza ale neví, kdy se budou moci vrátit domů.

Hurgháda (Egypt) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotel v egyptské Hurghadě v době pandemie koronaviru. ilustrační foto | Foto: Mohamed Abd El Ghany | Zdroj: Reuters

„Zrovna jsme řešili s manželem, že ten pokoj je možná hezčí než ten, co jsme měli předtím,“ směje se Tereza Tillmannová. V izolačním pokoji bude muset s manželem a dvěma malými dětmi zůstat až do negativního výsledku testu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češka Tereza Tillmannová je s rodinou v karanténě v egyptském hotelu. Nákazu koronavirem zjistila až po příletu

To, že mají nemoc covid-19, se dozvěděli po povinném testování před odletem. „V sedm ráno nám volal hotelový doktor, že nesmíme vyjít z pokoje, že jsme všichni pozitivní,“ popisuje Tereza.

Ještě v Česku PCR testy ukazovaly u celé rodiny opak. Tereza si ale vzpomíná, že po příletu byli s manželem unavení a měli teplotu. „A já říkám, že máme přece PCR testy, to je určitě z toho letadla, jak jsme unavení. A tak jsme si říkali, že uvidíme, co bude druhý den. Druhý den jsme se vzbudili a nic nám nebylo,“ vypráví.

Teď nemají dospělí ani děti zdravotní potíže žádné. Personál hotelu i delegáti se o ně podle Terezy starají dobře. „Co je horší – malému jsou dva, je na umělém mléku, na plenách. Teď jsme řešili s delegátem, že potřebujeme sunar nebo aspoň nějaké mléko.“

Strategie, která má omezit šíření koronaviru. Stále více zemí světa zavádí pro cestující karanténní hotely

Číst článek

Do Egypta odletěli s cestovní kanceláří Blue Style. Podle jejího provozního ředitele Ondřeje Rušikvase nucený prodloužený pobyt zaplatí pojišťovna. „Po tuto dobu mají nárok na veškeré služby v rámci karantény. Jsou v oddělené části hotelu, mají zajištěnou stravu a tak dál,“ popisuje pro Radiožurnál.

Podle něj podobně jako Tillmannovi skončilo v karanténě zatím jen několik málo jejich klientů. Na izolačních pokojích hotelů zůstávají obvykle týden. „Jsou to jednotky dní, může to být i kratší než týden, ale obvykle to je otázka týdne jednoho,“ dodává Rušikvas.

„Ve výsledku – (vyjde nastejno) být zavřený v bytě, nebo na hotelu... Jediné, co je trochu nepříjemné a stresující, je to, že nevíte, kdy se můžete vrátit domů,“ uzavírá Tereza. Doufá, že by to mohlo být už o víkendu. V pátek mají naplánované další testování.

Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme