‚Bylo to zoufalé gesto.‘ Kardinál obnovil elektřinu pro bezdomovce, porušil při tom policejní pečeť

Šéf papežské charity kardinál Konrad Krajewski obnovil v Římě dodávky elektřiny pro stovky lidí bez domova. O víkendu kvůli tomu vnikl do vybydlené budovy, kde porušil policejní pečeť na spínači. Polský duchovní agentuře ANSA řekl, že se pro radikální krok rozhodl ze soucitu k více než 400 lidem, kteří žijí uvnitř. Zhruba stovka z nich jsou děti.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf papežské charity kardinál Konrad Krajewski

Šéf papežské charity kardinál Konrad Krajewski | Zdroj: Profimedia

Konrad Krajewski řekl, že jednal ze zoufalství, protože lidé v budově strávili týden bez elektřiny a teplé vody, upozorňuje britský server BBC.

„Zasáhl jsem osobně minulou noc, abych znovu spustil elektroměry. Bylo to zoufalé gesto. Bylo tam více jak 400 lidí bez elektřiny, rodiny, děti, dokonce bez možnosti, aby měli zapojené ledničky,“ řekl kardinál.

Podle amerického serveru Hlas Ameriky řekla jedna z jeptišek, která v budově pomáhá lidem bez domova, že pracovníci společnosti se do budovy poté vydali znovu, aby elektřinu přerušili. Našli ale vzkaz od kardinála žádající, aby nechali elektřinu nadále proudit.

Papež umyl nohy dvanácti vězňům. ‚Ten největší musí sloužit tomu nejmenšímu,‘ řekl před rituálem

Číst článek

Aktivisté tuto budovu využívají jako azyl pro lidi bez domova, obsadili ji v říjnu 2013, píše agentura ANSA. Podle italských médií neposkytuje budova pouze bydlení, ale také pracovní prostory včetně tesařské dílny.

Účet za elektřinu

Jenže během let nelegálního bydlení se vyšplhal účet za elektřinu v přepočtu na víc než 7,5 milionu korun. Proto dodavatel přerušil elektřinu.

Italský ministr vnitra Matteo Salvini v reakci prohlásil, že by kardinál měl tím pádem zaplatit účet za elektřinu.

Kardinál Krajewski už pět let působí jako almužník papeže Františka a rozděluje peníze z papežské charity přímo těm, kteří to potřebují.

Britský deník The Guardian připomíná, že se Krajewski zrovna vrátil z řeckého ostrova Lesbos, kde rozděloval finanční pomoc uprchlíkům a ujišťoval jak běžence, tak místní obyvatele, že na ně papež František nezapomněl.

elb, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme