Kardinál Vlk přivezl do New Yorku Pražské jezulátko

Vzácný a neobvyklý předvánoční dar přivezl do New Yorku český katolický primas, kardinál Miloslav Vlk. Při nedělní bohoslužbě ve věhlasné katedrále Svatého Patrika na páté avenue americkým věřícím daroval kopii Pražského Jezulátka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kardinálové Vlk a Egan | Foto: Jan Vytopil

Kardinál Miloslav Vlk, přivezl kopii Pražského Jezulátka, jako symbol souznění s americkými věřícími, především s Hispánci žijícími v newyorské diecézi. Spolu s americkým kardinálem Edwardem Eaganem připomněli cestu jezulátka v 17 století ze Španělska do Čech a blízký vztah latinoameričanů k tomuto symbolu.

K předání daru došlo na druhou adventní neděli v chrámu Svatého Patrika v srdci Manhattanu, na místě. které zejména našim krajanům nejvíce připomíná svatovítskou katedrálu v Praze.

Bylo to vůbec poprvé, kdy slavnou newyorskou katedrálou zněla částečně česky sloužená mše. Pražský arcibiskup Miloslav Vlk poté v nedalekém kostele moravských bratří v New Yorku uvedl už druhé úspěšné vánoční vystoupení sboru Bambini di Praga.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme