Kardinálova rezignace znamená ulehčení pro věřící

Americká římskokatolická církev nemá ani v době adventu pokoje. Následky sexuálních skandálů kněží neberou konce, V Bostonu dnes s úlevou zaznamenali rezignaci zdejšího kardinála Bernarda Lawa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kříž | Foto: www.claris.cz

Minulou neděli nešla část věřících do bostonské katedrály, ale demonstrovala venku za odstoupení kardinála. Bernard Law dnes s úlevou přijal papežovo přikývnutí k jeho demisi. Jde o nejvyššího hodnostáře katolické církve, který byl odvolán kvůli krytí pedofilních kněží a nevhodnému působení na dospívající teenagery.

Severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina zároveň připomíná, že katolíci a příbuzní obětí v arcidiecézi Boston jsou zatím daleci odpuštění a vzhledem k prohřeškům malé části duchovních obviněných ze sexuálního zneužívání nezletilých, čelí stovkám žalob a nevyhnutelné finanční krizi.

Jedním z diskutovaných scénářů, jak se vyhnout dlouholeté agónii jedné z největších katolických komunit ve Spojených Státech je varianta bankrotu.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme