Kariéru může zničit i hrachová polévka

Co všechno může způsobit obyčejná hrachová polévka? Kromě známých fyziologických projevů jsou to i potíže politického až kriminálního rázu. Ty teď má kvůli hrachovce starosta jednoho slezského městečka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prostřený stůl | Foto: kuchyne.tvujdum.cz

Slovo "hrachovka" se teď před starostou města Ozimek Janem Labusem nesmí vyslovit. Soud mu totiž uložil podmínečný trest 14 měsíců za to, že touto tradiční polskou polévkou nakrmil před třemi lety své příznivce na předvolebním setkání německé menšiny v opolském vojvodství.

Vyšetřovatelé zjistili, že hrachovka měla původně skončit v žaludcích mládežníků z organizace Svět přátel, pro něž starosta nechal navařit šest set porcí. Z obecní pokladny na to vzal v přepočtu 15 tisíc korun.

Odborníci ale dobře vědí, že hrachovka se vaří mnohem déle než jiné polévky a s tím asi starosta nepočítal. Hrnce s dobrotou dorazily na místo určení až po skončení mládežnického sletu. Starosta Labus se u soudu hájil tím, že chtěl hrachovku zachránit před vyhozením, a proto ji vzal na setkání se svými potenciálními voliči, kteří ji samozřejmě s chutí snědli.

Soud to jednoznačně hodnotí jako zneužití pravomocí veřejného činitele a falšování úředních dokladů. Až rozsudek nabude právní moci, starosta Labus ztratí svou funkci a s ní zřejmě definitivně i chuť na hrachovou polévku.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme