Karikatura Merkelové odstartovala přestřelku mezi Berlínem a Varšavou

V Německu i Polsku přece máme svobodu slova. Takto klidně reagovala včera večer německá kancléřka Merkelová na karikaturu v polském týdeníku Wprost, která rozpoutala novou slovní přestřelku mezi Berlínem a Varšavou. Obrázek ukazuje Angelu Merkelovou s odhalenými ňadry, kterak kojí bratry Kaczyńské.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Kaczynski a Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

Šéfka spolkové vlády sklízí v Německu chválu za to, že se nenechala Poláky vyprovokovat. "To je v případě těchto partnerů docela výkon. Jiní by už dávno vypěnili," nechala se slyšet třeba předsedkyně Svazu vyhnanců Erika Steinbachová.

Například jindy smířlivý šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier označil fotomontáž za "nechutnou". K uklidnění situace v obou táborech vyzval zahraničně-politický expert CDU Eckart von Klaeden. Ten Varšavě připomněl, jak před rokem podrážděně reagovala na satiru v německých novinách, kde byl prezident Lech Kaczyński prezentován jako "nová polská brambora".

Na německé straně pokračuje v přestřelce v podstatě jen bulvární deník Bild. Ten napřed bratry Kaczyńské nazval "jedovatými skřety", a teď je překřtil na "dvojčata Krawalských".

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme