Čínská vláda si objednala animovaný seriál o Karlu Marxovi, bude se jmenovat ‚Vůdce‘

Na žádost čínské vlády vzniká seriál o myšlenkách a soukromém životě Karla Marxe, a to při příležitosti letošního dvoustého výročí narození německého filozofa a publicisty. Zatím není jasné, kolik epizod bude mít ani kdy přesně vyjde, mělo by to však být brzy, napsal deník South China Morning Post (SCMP) s odkazem na streamovací službu Bilibili.com, která seriál s názvem Vůdce odvysílá.

Video Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Marx byl velký člověk stojící vzpřímeně mezi nebem a zemí, jehož ideologický systém utvářený po celou dobu jeho života probudil všechen spící proletariát a hluboce ovlivnil historický vývoj světa,“ uvedla společnost Bilibili v prohlášení na sociální síti Weibo.

Debata o Marxovi jako ‚protinárodní činnost‘? Polští policisté kontrolovali vědeckou konferenci

Číst článek

Kromě Marxových politických a ekonomických teorií se bude seriál věnovat také jeho přátelství s Bedřichem Engelsem a manželství s Jenny von Westphalenovou, s níž měl Marx sedm dětí, protože - jak píše SCMP - kromě velkého myslitele byl také obyčejným člověkem.

Na vzniku seriálu se jako strategičtí partneři podílejí čínské oddělení propagandy nebo web deníku People's Daily, oficiálních novin Komunistické strany Číny.

Prezident a Marx

Prezident Si Ťin-pching už od svého nástupu k moci v roce 2012 opakovaně vyzýval členy Komunistické strany Číny, aby nezapomněli na její socialistické kořeny. Po celý rok se Karl Marx objevoval v oficiálních propagandistických materiálech.

Dva dny před výročím Marxova narození, které připadá na 5. května, Si Ťin-pching uvedl, že je „naprosto správné“ propagovat marxismus a udržovat jeho odkaz, napsala agentura Reuters.

lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme