Karneval v Notting Hill provázejí přísná bezpečnostní opatření

Až milion lidí se dnes mělo vypravit do londýnské čtvrti Notting Hill na tradiční karneval. Tento rok ho provázejí přísná bezpečnostní opatření. V ulicích je kolem šesti tisíc policistů. Můžou za to rozsáhlé nepokoje z uplynulých týdnů. Do debaty zasáhl dokonce starosta Londýna Boris Johnson, který se, jak řekl, nedá odradit případnými výtržníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnský karneval provázejí letos nebývale přísná bezpečnostní opatření. | Foto: Reuters

Obava z nepokojů se objevila zejména díky rekordní přítomnosti policistů, kteří strážili hlavní vstupy do čtvrti Notting Hill v uniformách a ve zbroji, připraveni na eventuální policejní zásah. To dříve nebývalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník Českého rozhlasu ve Velké Británii Ivan Kytka mluví o karnevalu v londýnské čtvrti Notting Hill v Ozvěnách dne na Radiožurnálu.mp3

Atmosféru karnevalu na konci léta, který býval bezstarostný a lehkomyslný, tato opatření poznamenala, snad dokonce poškodila.

Policie řešila problémy včera i dnes, ale nelišily se od těch v minulých letech. Jednalo se především o přestupky nebo lehké trestné činy spojené s konzumací drog, ale letos je těchto případů dokonce o něco méně než v minulých letech. Dnes, v hlavní den karnevalu, nebyl hlášen žádný vážnější incident.

Karneval v Notting Hill patří k největším svého druhu v Evropě.

Ivan Kytka, Veronika Sedláčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme